- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyKotníkové boty na podpatku nebo třeba na sloupku - které si vybrat?

Kotníkové boty na podpatku nebo třeba na sloupku – které si vybrat?

Lodičky jsou jedním z nejuniverzálnějších střihů obuvi, který se dá nosit téměř po celý rok – ažurové bez špičky se nosí dokonce i k letním šatům! Nejdůležitějším rozhodnutím, které musíme při nákupu kotníkových bot učinit, je typ podpatku, protože tyto boty jsou k dostání na ploché podrážce, platformě, ale i na blokovém podpatku, sloupku a samozřejmě na jehlovém podpatku. Sloupek nebo podpatek – co bude lepší?

Kotníkové boty na podpatku – které si vybrat?

Kotníkové boty na podpatku jsou především důležitou součástí casualových a elegantních stylizací, ale samozřejmě záleží na tom, jak vysoký a jak silný je podpatek u boty. V tomto ohledu je nejlepší řídit se osobními preferencemi, ale kotníkové boty s nižším podpatkem nebo blokovým podpatkem určitě nebudou vhodné pro elegantní stylizace, zatímco nás mohou bez obav doprovázet téměř ke všem ležérním outfitům. Proto se výborně kombinují s kalhotami, jako jsou džíny nebo chinos, ale některé střihy se hodí i k midi a mini sukním, například kovbojské boty. 

V případě bot na jehlovém podpatku je situace poněkud odlišná. Takové boty jsou mnohem elegantnější, takže se k takovým stylizacím hodí obzvlášť dobře. Můžete je nosit k oblekům, šatům a sukním různých délek a zvolit je pro pracovní a formální outfity i večerní kreace. Skvělou volbou k dlouhým sukním a kalhotám jsou kotníkové boty na jehlovém podpatku s přiléhavým střihem tzv. punčocháče. 

Kotníkové boty na sloupku – k čemu se budou hodit?

Kotníkové boty na sloupku jsou především alternativou k jehlovým podpatkům, ale jsou mnohem pohodlnější. Jsou stejně elegantní, takže je nosíme v situacích, které si takový outfit žádají. Měly by je volit ženy, které nemohou chodit na jehlových podpatcích, a také starší ženy, což ovšem neznamená, že sloupky nejsou vhodné pro mladší ženy – je to velmi univerzální, elegantní obuv a také mnohem pohodlnější než jehlové podpatky, což ocení všechny ženy, které se na vysokých a tenkých podpatcích cítí nepohodlně. 

Existuje ještě jeden důvod, proč zvolit jehlové podpatky – zeštíhlují lýtka, takže by je měly volit ženy s masivnějšími nohama – Vaše silueta a nohy pak vypadají štíhlejší, což není možné u blokových nebo jehlových podpatků, které mohou mít opačný efekt. Pokud tedy chcete zlepšit vzhled svých lýtek, vyberte si kotníkové boty na vyšším podpatku. Velký výběr těchto bot různých střihů najdete na adrese https://wojas.cz/obuv-zeny-kotnikove-boty

Kotníkové boty na podpatku nebo na jehlovém podpatku?

Je dobré mít v šatníku alespoň několik střihů kotníkových bot – některé využijete pro elegantnější stylizace a jiné pro casualové. Při výběru zohledněte také své vlastní preference – pokud si nepotrpíte na vysoké podpatky, zvolte nižší sloupky – ty se budou dobře hodit i k formálnějším outfitům. Na druhou stranu pro každodenní nošení se vyplatí mít pohodlné kotníkové boty například na blokovém nebo traperovém podpatku, které poskytnou naprosté pohodlí.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek