- Komerční sdělení -finance
DomůZajímavostíKdo byl Buddha, zakladatel buddhismu?

Kdo byl Buddha, zakladatel buddhismu?

Buddhismus patří mezi nejstarší univerzální náboženství. V severní Indii se zrodil před více než 2000 lety a trvale ovlivnil jak duchovní život, tak celkově směřování této země.

Pro samotné buddhisty však nejde o náboženství, nýbrž o filosofický směr a způsob života. Dnes má největší počet přívrženců nikoli v domovské Indii, ale překvapivě v Číně. 

Buddhismus skutečně kdysi byl významným náboženstvím právě v Indii. Svůj zlatý věk si zažil v období starověku. Kvůli vnitřním rozkolům a turecko-mongolským nájezdům však jeho myšlenky ze země postupně mizely.

Za vůdčí postavu buddhismu je považován Buddha. Ten se narodil jako příslušník válečnického vládnoucího rodu. Zažil pád starého řádu a podílel se na kritice překonaných hodnot a na formulování nových. Kdo vlastně Buddha byl? Dozvíte se v našem článku.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, co to je gravitace nebo  kdo to byl Erós a co vše se můžete dozvědět o mytologii.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek