- Komerční sdělení -finance
DomůZajímavostíUšetřete na poplatcích a investujte

Ušetřete na poplatcích a investujte

Nejlepší doba k investování byl včera, ale druhý nejlepší čas začít investovat je dnes.
Za poslední roky jsme byli svědky několika nepředvídatelných událostí, které způsobily změny nejen v našich životech, ale i na finančních trzích – ať už to byla pandemie koronaviru, aktuálně rostoucí inflace, čí vojenský konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou. Mnozí běžní investoři nemají svá portfolia přizpůsobená takovým událostem. Právě v takových situacích, kdy nás zasahují negativní informace téměř z každé strany, je velmi náročné si udržet racionální přístup ke správným investičním rozhodnutím a přizpůsobit své investiční portfolio situaci na finančních trzích. Během inflace peníze ztrácejí svou hodnotu nejen doma ve „polštáři“, ale také na běžných účtech, které jsou již delší dobu úročeny skoro na nulové úrovni. Nejen v takovém období je investování příležitostí jak zmírnit (nebo také ochránit) klesání hodnoty našich úspor a peněz.

První realitní fond již od roku 2006 nabízí svým investorům stabilní výnosy bez výraznějších výkyvů. Je to nejstarší slovenský podílový fond zaměřený na investice do nemovitostí a spravuje aktiva, která mají schopnost uchovat si hodnotu a dosahovat výnosu iv aktuálním nelehkém období. „Pravidelně upravovaná skladba portfolia fondu vytvářená od jeho vzniku spolu s aktivním přístupem při řízení nájemních vztahů a hotovostních toků nám umožňuje i nadále přinášet stabilní výnos plynoucí z nemovitostí v portfoliu realitních společností Prvního realitního fondu.“ říká Vladimír Bolek, člen představenstva IAD Investments manažer Prvního realitního fondu.

Investováním do Prvního realitního fondu investujete do podílových listů fondu, který má nemovitosti v majetku svých realitních společností. První realitní fond je vhodnou alternativou pro investory s vyváženým vztahem k riziku, kteří mají zájem uložit si své peněžní prostředky na delší období.

Nejstarší slovenská správcovská společnost IAD Investments s miliardovými aktivy přichází s časově limitovanou akcií, během které získá každý investor slevu 50% ze vstupního poplatku na investice do Prvního realitního fondu, jednoho z jejích nejoblíbenějších podílových fondů. Sleva 50% ze vstupního poplatku na investice se speciálním specifickým symbolem do Prvního realitního fondu platí pro podílové listy vydané v období od 25.4. do 30.6.2022, přičemž na tyto investice bude uplatněn i výstupní poplatek při výběru do 30.6.2024.

Jaké nemovitosti naleznete v portfoliu realitních společností fondu?
Geograficky diverzifikované portfolio nemovitostí realitních společností Prvního realitního fondu se skládá z různých typů nemovitostí, jako jsou administrativní budovy v Bratislavě – TWIN CITY A, STEINERKA Business Centrum, administrativní budova D48 v polské Varšavě, logistické parky na Slovensku, v Maďarsku a nejnovější přírůstek centrum s pronajímatelnou plochou 75.000 m2 u polského města Vratislav. Do portfolia také patří obchodní centrum OC Laugaricio v Trenčíně či fotovoltaické elektrárny na jihu Slovenska. Cílem fondu je dlouhodobě přinášet investorům pozitivní výkonnost s potenciálem pro dlouhodobý růst hodnoty aktiv.

Již 30 let na trhu
IAD Investments, zpráv. spol., a.s. je nejstarší slovenská správcovská společnost působící na slovenském kapitálovém trhu od roku 1991. V rámci svého evropského působení spravuje aktiva zejména na Slovensku, v České republice, Maďarsku a Polsku v hodnotě více než 1,28 miliardy EUR. Aktuálně spravuje 14 podílových fondů a svým investorům nabízí také individuální správu aktiv a spořící programy. Mezi nejvíce oceňované podílové fondy odbornou a laickou veřejností patří První realitní fond, Growth Opportunities a nejstarší slovenský podílový fond 1.PF Slunce. IAD Investments, a.s. je součástí významné investiční skupiny Pro Partners Holding, a.s., která působí zejména v sektorech private equity, real-estate a financích v zemích střední a východní Evropy.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek