- Komerční sdělení -finance
DomůBydleníNávod na venkovský styl, který si zamilujete

Návod na venkovský styl, který si zamilujete

Nezáleží, jestli bydlíte ve městě nebo na vesnici. Pocit jako na vesnici si můžete do svého domova přičarovat také ve městě. Stačí, když se inspirujete rustikálním interiérem. Pokud bydlíte ve městě, se smogem či městským hlukem, s tím asi nic neuděláte. Co však umíte změnit, jsou vaše pocity z venkovského stylu ve vašem domově.
Začněte s barvami
Kouzlo venkovských domovů spočívá v tom, že při jejich návštěvě pocítíte klid. Lidové vzory, nábytek, ze kterého provoní vůně dřeva, a spoustu dobrého jídla. Možná právě s tím se pojí vaše dětství při vzpomínkách na prarodiče ze vesnice. Připravte takovou atmosféru i pro své návštěvy, budou se u vás cítit pohodlně. Je důležité vědět, že u venkovského stylu máte možnost vybírat z pestré palety barev. Vyhrává u vás červená barva? Nebojte se ji použít. Zelená nebo hnědá je samozřejmost. Vyhrát si určitě dokážete is pastelovými barvami, jako světle modrá, mátová, šalvějová, a podobně. Zkrátka to, co se vám líbí a co ve vás vytváří pocit útulného domova.

Pro dotvoření ještě lepší atmosféry ve vašem domově si můžete postel či sedačku vytvořit z dřevěných palet. Na ně pokládejte matrace a polštáře s jednoduchým motivem. Když přidáte zeleň vytvoříte z toho malou „zahrádku“.

Moderní nádech nebo tradice?
Tak jak postupuje doba, mění se i vzhled bydlení. Není to už jen o starě vypadajícím nábytku. Pokud jste zastáncem moderních technologií, na vzezření vašeho venkovského stylu to moc nepřidá. Můžete je však zamaskovat do rustikálních nábytků, které lze připravit na míru. Při výběru nábytku se držte světlých a neutrálních barev. Tradiční nádech domova vytvoříte tím, že zkombinujete nábytek sestávající z tmavého dřeva a hnědých odstínů. Inspiraci můžete nabrat z bazarů, návštěvou tržišť, a podobně. Přidat k nim jako dekoraci můžete ručně vyřezávané doplňky.

Trocha experimentování nikdy nezaškodí. Při vybírání obrazů a dekorací do domova se inspirujte přírodou. V pokojích vám tak zpříjemní pobyt květiny, obrazy stromů či obkládačky s motivem louky.

Netřeba zapomenout ani na textil. Povlečení, ubrusy, koberce, a podobně. Správně vybraný textil dokáže přiložit ruku k dílu při vytváření pohodlí ve vašem domově. Vzory by měly být jednoduché a typické. Pruhované, s obrázky květin nebo motiv patchworku. Milovníky růží potěší, že se k venkovskému vzezření náramné hodí. Olivy a levandule jsou také vhodné pro navození atmosféry.

Příroda iu materiálů
Neodmyslitelným materiálem je dřevo, které vytváří v lidech atmosféru klidu a toho, že jsou vítáni. Můžete jej použít všude kolem vás. Na podlaze, doplňcích, nábytku, a podobně. Představte si jej v kombinaci s keramikou nebo kamenem. Dokonalé spojení.

Kombinace dřeva a kovu? Výborný nápad. Ke dřevu se perfektně hodí nikl a mosaz. Retro vodovodní baterie z chromu vás vyjdou levněji a zapadnou do venkovského stylu. I u textilií můžete sáhnout po přírodních materiálech, jako například bavlna, vlna, kožešina, a podobně.

Správná venkovská kuchyně by měla obsahovat keramické dózy, vyčkánané ornamenty. Utěrky, které jsou plátěné, dřevěné ručičkové hodiny na zdi a správná retro váha nesmí chybět.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek